METRO FM
Pop


Metro FM, Istanbul dan ulusal çapta yayin yapan bir radyo istasyonudur. 14 Temmuz 1992 tarihinde Queen – Radio Ga Ga sarkisiyla yayin hayatina baslamistir. Türkiye nin ilk özel radyolarindan biri ve ayni zamanda ilk yabanci müzik radyosudur.

Türkçe haricindeki diger dillerde Pop Müzik yayini yapan radyo, karasal yayinlarin yani sira Turksat 2A Uydusu, internet yayini, Blackberry ve Iphone uygulamalari ile de dinlenilebilmektedir. Uzan grubu tarafindan kurulan radyo uzun süre bu gruba bagli yayin organlarindan biri olarak kalmistir.

Ancak Uzan Holding sirketlerine TMSF nin el koymasi ile kisa süreli devletin eline geçmistir. 2005 yili Eylül ayinda düzenlenen ihale ile Kanada li iletisim grubu Canwest e 22.850.000 USD bedelle satilmistir. 2007″deki küresel krizden etkilenen Canwest grubu, 2009 yilinin Mayis ayinda Metro FM ile birlikte Süper FM, Joy FM ve Joy Türk ü yerli yatirim fonu Actera Group sirketlerinden Spectrum Medya”ya devretmistir.

Kuruldugu 1992 yilindan beri en çok dinlenen yabanci müzik radyolari siralamasinda ilk iki siradan hiç düsmeyen Metro FM in yayin müdürlügü ve müzik direktörlügünü Arzu Kaya yapmaktadir. Programcilar Mustafa Kemal Pehlivan Büsra Yildirim Cemil Orhon Arzu Kaya Özgür Taçkin Güven Öz

METRO FM
5 (100%) 3 votes

Yorumlar

Pop Kategorisindeki Diğer Radyolar

Mobil Uygulamamız
Google Play Store - Android Radyo Uygulamamız

İstatistikler

1008
Radyo
87253
Dinlenme
15
Kategori